250g

Kraš Express житарици

Житарици за доручек со какао и мед

Состојки

Житарице 57% (пченкарен гриз 34%, оризен гриз 13%, брашно од цело зрно на пченица 10%), шеќер, какао во прав со помалку масти 5%, декстроза, екстракт од слад (jачмен), мед 1,5%, растителнa маст (палма), прехрамбена сол, емулгатор сојин лецитин, цимет, арома.
Mоже да содржи млекo, лешници, кикирики и целер.

НУТРИТИВНАТА ВРЕДНОСТ

Нутритивна вредност на 100 g
Енергетска вредност (kJ / kcal) 1653 kJ / 390 kcal
Масти (g) 3,0 g
од кои заситени масни киселини (g) 1,3 g
Јаглени хидрати (g) 83,5 g
од кои шеќери (g) 33,2 g
Протеини (g) 7,2 g
Сол (g) 0,70 g