100g

Dorina чоколадни дражеи со лешник

Цел лешник обвиткан со Dorina чоколадо

Состојки

Шеќер, лешници 29%, какао путер, какао маса, полномасно млеко во прав, глукозни сируп, емулгатор соја лецитин, арома.
Млечна чоколада содржи: мин. 38% какао делови, мин. 15% суви материи од млеко.
Можe дa содржи бадеми.

Halal certificate

НУТРИТИВНАТА ВРЕДНОСТ

Нутритивна вредност на 100 g
Енергетска вредност (kJ / kcal) 2494 kJ / 596 kcal
Масти (g) 42,4 g
од кои заситени масни киселини (g) 15,0 g
Јаглени хидрати (g) 40,1 g
од кои шеќери (g) 32,4 g
Протеини (g) 10,3 g
Сол (g) 0,00 g