100g

505 s crtom

Тврди бомбони со овошни вкусови

Состојки

Шеќер, глукозeн сируп, киселина: лимонска киселина, природни ароми, концентрирани сокови од овошје и зеленчук за боење (бозел, тиква, јаболко, спирулина, пиперка, домат, морков), боја: антоцијани.
Може дa содржи млеко, лешници, соја и глутен.

НУТРИТИВНАТА ВРЕДНОСТ

Нутритивна вредност на 100 g
Енергетска вредност (kJ / kcal) 1644 kJ / 393 kcal
Масти (g) 0,0 g
од кои заситени масни киселини (g) 0,0 g
Јаглени хидрати (g) 98,0 g
од кои шеќери (g) 86,0 g
Протеини (g) 0,0 g
Сол (g) 0,0 g