Настани

Нови производи
 • Бајадера лименка 300г

  Нова лимена кутија од Вашата омилена Бајадера! Изедете ги бајадерчињата, а потоа пренаменете ја кутијата за чување на вашите мали драгоцености...
 • Дорина колумбо 50г

  Нашиот стар познаник Колумбо стана нов член на семејството чоколади Дорина. Добредојде Колумбо! :)
 • Дорина ледена малина лимон

 • Дорина мус со портокал

  За сите оние со истенчен вкус, од Краш пристигна новата Дорина со желе од портокал! Морате да ја пробате ...
 • ЖЦ со магнет

  Ново, забавно и едукативно за нашите најмали и најмили :) Пакување од четири чоколади Животинско царство со подарок магнет-буква од македонската азбука.

  Можете да составите дури 48 различни сложувалки!
  Побарајте ги во сите поголеми маркети и продавниците на Краш!
 • БАЈАДЕРА порцелански сет

  Ексклузивно во нашите продавници можете да купите порцелански сет за кафе или тањир Бајадера за Вас или Вашите најмили како подарок за секоја пригода...
 • Дорина со стевиа

  Краш го претставува првото чоколадо со стевиа во регионот! Без додаден шеќер, со намалена енергетска вредност и погодно за дијабетичари!
 • Дорина чокса бум-бум

  Ново чоколадно изненадување кое децата ќе го обожуваат!
 • Дорина

  Од легендарната Крашова фабрика на уживањето, доаѓаат три нови вкуса:

  Dorina Moccacino - релаксирачка арома на нафино кафе
  Dorina Piña colada – со освежувачка комбинација на кокос и ананас
  и Dorina Mousse - совршен спој на крем и чоколадо

  Dorina, најквалитетно чоколадо според изборот на потрошувачите!
 • Кики лимонада 100 г.

  Со пролетта и топлите денови пристигнаа и новите Кики лимонада жолти карамели со зелени гранули. Имаат изразено освежувачки вкус на лимонада зајакнат со посебно чувство на ладење. Содржат овошје и природни ароми, без вештачки бои.
 • Фронди макси 250 г.

  Новите Фронди макси како вафел производ, можете да ги најдете во четири различни вкуса: лимон, ванила, какао и нугат. Изборот е Ваш!
 • Брундо

  Нови житарици во форма на мечиња како секојдневен хранлив и вкусен оброк за вашето дете!
 • Забавник Разиграно Царство

  Отсега заедно со албумот Животинско царство! Дознајте се за животинскиот свет преку игра, забава и интересни приказни! Забавникот Разиграно Царство можете да го најдете во сите поголеми маркети и продавниците на КРАШ...
 • Дорина Чокса лешник

  Пристигна новиот вкус во семејството на Дорина Чокса чоколадите-Чокса лешник во новогодишна амбалажа! Збогатено со калциум и Б витамини, ова чоколадо со фино млечно лешник полнење придонесува за среќата на детските лица. Купете и уверете се!
 • Пржен бадем

  На барање на нашите верни потрошувачи пржениот сладок бадем е повторно во нашата палета на производи. Оригинален и единствен остава уникатен вкус на задоволство и традиција.
 • Крем тортица

  Одлична ужина за инстант енергија!
  Новата чоколадирана тортица со полнење од крем лешник, комбиниран со крцкав вафел нуди неодолив сладок вкус за сите генерации. 
 • Дорина Чокса

  Чокса! Чоколадо полно со млеко! Ова не е обично чоколадо. Чокса е вистински десерт од А до Ч!  Во разиграната амбалажа се крие врвно млечно чоколадо со млечно полнење-богато со калциум и Б витамини. За оние кои ја сакаат играта со вкусови, Чокса нуди комбинација на банана и Petit Beurre кекс, но и оригинално доживување на вкусот на Kraš  Express. Сепак, најдоброто кај Чокса доаѓа на крај, а тоа е чувството на искрена, слатка детска среќа!

Слједеќи Претходен
 • Бајадера лименка 300г
 • Дорина колумбо 50г
 • Дорина ледена малина лимон
 • Дорина мус со портокал
 • ЖЦ со магнет
 • БАЈАДЕРА порцелански сет
 • Дорина со стевиа
 • Дорина чокса бум-бум
 • Дорина
 • Кики лимонада 100 г.
 • Фронди макси 250 г.
 • Брундо
 • Забавник Разиграно Царство
 • Дорина Чокса лешник
 • Пржен бадем
 • Крем тортица
 • Дорина Чокса
Играоница АКЦИЈА Прегратка на дар Kikimania Gdje smo